05 Nisan 2020 Pazar

Üniversite ve Akdeniz Belediyesi arasında protokol

universite-ve-akdeniz-belediyesi-arasinda-protokol

Mersin Üniversitesi ile Akdeniz Belediyesi arasında; Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda Üniversite personeli tarafından, Akdeniz Belediyesi personeline yönelik kişisel ve mesleki gelişim, mevzuat, teknik ve ilgili alanlarda verilecek hizmet içi eğitim ve kurslar ile kurslara yönelik plânlama, düzenleme, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri konularını içeren bir protokol imzalandı.
14 Şubat 2020 Cuma 14:52

Mersin Üniversitesi Yenişehir Kampüsü Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak, Üniversite Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Gök, Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcıları Uğur Sözkesen ile Sabahattin Yeşiloğlu, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar ile Üniversite ve Akdeniz Belediyesi yetkilileri katıldı.

Yerel yönetimlerin bir şehri yaşanabilir kılması bakımından önemine değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı,  Akdeniz Belediyesi’nin Üniversite ile istişare halinde olması ve akademisyenlerin tecrübelerine başvurmasının onur verici olduğunu belirtti.
Bu eğitim halkalarının genişletilerek, bölgede yaşayan kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Mersin Üniversitesi olarak 71 birimimiz ile, 2000’i aşkın akademisyenimiz ve 3000’i aşkın idari personelimizle, oturmuş altyapımızla ve büyük bütçemizle Akdeniz Belediyesi ile işbirliği yaparak ilçenin fiziksel ve kültürel anlamda güzelleşmesine katkı sunmak istiyoruz. Bu eğitimlerle birlikte, ülkemize daha çok hizmet edebilen gençlerimizin olması ve ailelerimizin daha mutlu yaşaması konusunda yardımlarımızı esirgemeyeceğiz.” dedi.
Protokolün imza töreninde konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak, Üniversite ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile yeni bir projede işbirliği yaptıkları için mutlu olduğunu belirterek, “Bu yeni projeyle belediyemiz personeline hizmet içi eğitim olanağı sunmuş olacağız. Belediyeler, her vatandaşın gelip hizmet satın aldığı bir hizmet yeridir. Vatandaşa bu hizmeti güler yüzle ve en kısa zamanda sunmamız gerekir. Bu konuda Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi hocalarımızdan destek alacağız. Yeni işbirliği yapmayı düşündüğümüz projelerle bu eğitimleri, öncelikle belediyemize bağlı 600’ü aşkın kadın kursiyerimiz ve gençlerimizle devam ettirmek istiyoruz.” dedi.
Konuşmasına Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya yeni merkez binası için teşekkür ederek başlayan üniversitenin Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade ise, “Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak yeni binamızda ilk protokolü yapmaktan dolayı gururluyuz. Hepimiz bu ülke için varız. Mersin Üniversitesi olarak Akdeniz Belediyesi’ni ağırlamaktan ve bu ülkenin güzel yerlere gelmesi için, insanlara hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından işbirliği protokolü Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak tarafından imzalandı.

 Haber okunma sayısı: 34

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

esitlik-mahallede-baslar

“Eşitlik mahallede başlar”

25 Şubat 2020 Salı 13:02
bir-cocuk-bir-umut

"Bir Çocuk, Bir Umut"

30 Haziran 2019 Pazar 19:34
secer-sevgi-evindeki-cocuklari-unutmadi

Seçer, Sevgi Evi'ndeki çocukları unutmadı

24 Nisan 2019 Çarşamba 22:55
miniklerin-festivali-basliyor

Miniklerin festivali başlıyor

17 Nisan 2019 Çarşamba 21:49

ÜLKE GÜNDEMİ

Corona Virüs Semptomları

Corona Virüs semptomları

"Kadir Şeker Olayı ve Meşru Müdafaa"

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr.

Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”

Uluslararası Mersin Maratonu 'Herkes Koşar Mersin'e sloganı ile start verdi.

NG, En Sevilen Diziler ve Oyuncuları araştırdı

Çoğumuz yorgun geçen bir günün ardından evimize gidip dinlenmek isteriz. Peki bu dinlenme sürecini nasıl

Polisten Örnek Davranış

Yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı bir kadına trafik polisi yardımcı oldu.

Torbacıya suçüstü

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Mezitli Akdeniz mahallesinde

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MERSİN - HAVA DURUMU

MERSIN