12 Ağustos 2020 Çarşamba

MEÜ. 25. Kültür ve Spor Şenliği Açılış Töreni ile başladı

meu-25-kultur-ve-spor-senligi-acilis-toreni-ile-basladi

Yoğun bir eğitim-öğretim dönemi sonunda öğrencilere ve personele motivasyon sağlamak amacıyla yapılan 25. Kültür ve Spor Şenliği'nin açılış töreni düzenlendi.
24 Nisan 2019 Çarşamba 22:46

Törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, CHP Milletvekilleri Alpay Antmen ile Cengiz Gökçel, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı  S.G.KD. ALB. Oğuz Bavbek, İl Jandarma Komutanlığı ALB. Hasan Basri Uçar, MİT Başkanı Mustafa Kayılı, KKTC Eğitim ve  Kültür Ataşesi Yusuf İnanıroğlu, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, Dekan ve Müdürler, akademik-idari personel ile öğrenciler katıldı.
Törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Bilindiği gibi Mersin Üniversitesi kurulduğu tarihten bugüne hem bölgemizin gereksinimleri hem de ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda kendini geliştirmeye, akademik programlarının niteliğini artırmaya gayret ediyor.” dedi.
Bilimin hemen her alanında faaliyet gösterirken teknolojik gelişmeler ışığında ilerlemeye devam eden Üniversitenin, fiziki altyapısını artan öğrenci sayısına uygun hale getirmeye, akademik ve idari kadrosunu genişletmeye, kısacası daha da büyüyerek ülkemizin gözde eğitim kurumlarından biri olmaya devam ettiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Çamsarı kültürel etkinliklerin önemine de değindi.  Prof. Dr. Çamsarı, “Kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle ve üç gün boyunca düzenlenecek konserlerle öğrencilerimizin, öğretim elemanlarımızın ve çalışanlarımızın yoğun geçen bu eğitim öğretim yılının stresini atmalarını diliyorum. Bunun yanı sıra şenliğimizin verdiği moral ve motivasyonun önümüzdeki yılı daha verimli geçirmemize vesile olmasını da temenni ediyorum. Çünkü Mersin Üniversitesi ailesi olarak daha alacak çok yolumuz, başarıyla altından kalkacak daha çok projemiz var.” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ve dans gösterisi sunuldu.
25. Kültür ve Spor Şenliği, 26 Nisan Cuma gününe kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.Haber okunma sayısı: 269

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Malatya Ticaret Borsası Başkanına tepki

Mut kayısısının Malatya kayısısı adıyla Mut üreticileri tarafından satıldığını iddia eden Malatya

DYO ile Geçmişten Bugüne ‘Babalar Günü’ Kutlaması

DYO’dan Tüm Babalara Anlamlı Film #BabamDyoki

Corona Virüs Semptomları

Corona Virüs semptomları

"Kadir Şeker Olayı ve Meşru Müdafaa"

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr.

Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”

Uluslararası Mersin Maratonu 'Herkes Koşar Mersin'e sloganı ile start verdi.

NG, En Sevilen Diziler ve Oyuncuları araştırdı

Çoğumuz yorgun geçen bir günün ardından evimize gidip dinlenmek isteriz. Peki bu dinlenme sürecini nasıl

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MERSİN - HAVA DURUMU

MERSIN