07 Ağustos 2020 Cuma

Mersin Büyükşehir'den Mut'ta toplu açılış töreni

mersin-buyuksehirden-mutta-toplu-acilis-toreni

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Mut ilçesine kazandırılan hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştirdi.
07 Mart 2019 Perşembe 20:52

 Başkan Kocamaz, Mut Çınaraltı Park’ta gerçekleştirilen toplu açılış töreninde, Mut Mezbahası, Dağpazarı İçmesuyu Şebeke ve İsale Hattı, Aydınoğlu İçmesuyu Terfi Hattı ve Alkaçam İçmesuyu Terfi Hattı’nın açılışlarını gerçekleştirerek, Mut halkı ile bir araya geldi.

Törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı, Eski Devlet Bakanı ve Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, Gülnar İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarı, İYİ Parti ve Demokrat Parti İl ve İlçe Yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ile yüzlerce Mutlu katıldı.

Başkan Kocamaz, “Mutlular yapılan hizmetlerden mutlu oldu”

Törende kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Geçmiş 5 yılı sizlerle beraber geçirdik. Bu 5 yılın acısı oldu, tatlısı oldu ama Mutlular yapılan hizmetlerden mutlu oldu. Bizlerde onların mutlu olmasından mutluluk ve gurur duyduk. Cenab-ı Allah’a da bu hizmetleri bize nasip ettiği için de şükrettik. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizin de Mut ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah bir sonraki dönemde çözemediğimiz problemleri de çözeceğiz diyerek yola çıkmıştık. Ancak bizimle demokratik kurallar çerçevesinde yarışamayacaklarını anlayanlar bir şekilde önümüzü kestiler. Bizim sizlere hizmet imkânımızı ortadan kaldırmaya kalktılar. Elbette 25 yıl bir fiil bu millete hizmet etmiş bir Belediye başkanı olarak nefsanî duygularla hareket etmemiz mümkün değildi. Biz bunları aştık. Bugüne kadar hiç eğilmedik, bükülmedik ” dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte kurdele kesilerek, hizmetlerin açılışı gerçekleştirildi.

MESKİ’nin Mut hizmetleri göz dolduruyorYatırımları ve projeleri ile Mersin’in alt yapısını değiştiren ve dönüştüren, içmesuyu projeleri ile susuz köy bırakmayan MESKİ Genel Müdürlüğü Mut’ta yaptığı hizmetlerle göz dolduruyor.
Dağpazarı Mahallesi’nde MESKİ ekipleri tarafından yapılan ve 453.999 TL maliyetli İçme Suyu İsale ve Şebeke Hattı Yenilenmesi Yapım İşi kapsamında muhtelif çap ve atülerde 9.619,00 metre HDPE boru döşenmesi, 4 adet tahliye odası vantuz odası ve kaptaj odası yapıldı.
MEKSİ ekipleri tarafından Aydınoğlu Mahallesi’ne yapılan ve 318.308 TL maliyetli proje kapsamında İçme Suyu Terfi Hattı ile 75 m³'lük Depo Bakım ve Onarım Yapım İşi kapsamında muhtelif çap ve atülerde 4041 metre HDPE boru ile terfi hattı döşenmesi tahliye odası, 2 adet vantuz odası, terfi merkezi ve 1 adet 75 m3'lük depo bakım onarımı yapıldı. 
Alaçam Mahallesi İçmesuyu Yapım İşi kapsamında ise 201.433 TL maliyetle, 1 adet 120 metre derinliğinde sondaj kuyusu açılırken, 1 adet trafolu terfi merkezi, enerji nakil hattı ve terfi hattı yapıldı. 

Mut Mezbahası, Mutluların hizmetinde

 

Mutlu vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda modern ve tam donanımlı bir şekilde 7.832,62 maçık alan ve 1.028 m2 kapalı alan üzerine inşa edilen kesimhane içerisinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için ayrı ayrı düzenlenmiş kesim hattı bulunuyor. Günlük kesim kapasitesi 30 büyükbaş hayvan, 130 küçükbaş hayvan olan mezbahada etlerin ve sakatatların muhafazası için 390 m3 kapasitede toplam üç adet soğuk hava odası bulunuyor ve kesim sonucu oluşan atık suyun bertaraf edilmesi için günlük 40 m3 kapasiteli atık su arıtma tesisi yer alıyor.Haber okunma sayısı: 402

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

secerden-1-aylik

Seçer'den 1 aylık

10 Mayıs 2019 Cuma 09:09
sandik-sandik-sonuclar

Sandık sandık sonuçlar

15 Nisan 2019 Pazartesi 23:56
baskan-seker-goreve-basladi

Başkan Şeker göreve başladı

02 Nisan 2019 Salı 21:18
mut-secim-sonuclari-kesin

Mut Seçim Sonuçları (Kesin)

01 Nisan 2019 Pazartesi 11:47
mutta-189-sandik-47-bin-159-secmen

Mut'ta 189 sandık, 47 bin 159 seçmen

30 Mart 2019 Cumartesi 19:53

ÜLKE GÜNDEMİ

Malatya Ticaret Borsası Başkanına tepki

Mut kayısısının Malatya kayısısı adıyla Mut üreticileri tarafından satıldığını iddia eden Malatya

DYO ile Geçmişten Bugüne ‘Babalar Günü’ Kutlaması

DYO’dan Tüm Babalara Anlamlı Film #BabamDyoki

Corona Virüs Semptomları

Corona Virüs semptomları

"Kadir Şeker Olayı ve Meşru Müdafaa"

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr.

Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”

Uluslararası Mersin Maratonu 'Herkes Koşar Mersin'e sloganı ile start verdi.

NG, En Sevilen Diziler ve Oyuncuları araştırdı

Çoğumuz yorgun geçen bir günün ardından evimize gidip dinlenmek isteriz. Peki bu dinlenme sürecini nasıl

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MERSİN - HAVA DURUMU

MERSIN