07 Ağustos 2020 Cuma

En uzun etap

en-uzun-etap

MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin Valiliği himayesinde, Bisiklet Federasyonu işbirliği ile bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun 2. Etabı Mut'tan start aldı.
20 Nisan 2018 Cuma 23:11

Start noktası olan Karacaoğlan Çınaraltı Parkı ’da açılış törenine Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Tour Of Mersin’in startını işaretini vermeden önce konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Uluslararası turnuvaların kardeşliği, barışı, özgüveni, ülkelerarası diyalogları arttıran turnuvaların başarılı olması halinde dünya barışına büyük katkı yapacağına inanıyorum” dedi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’de, 4 etap halindeki bisiklet turunun 468 kilometrelik pedal çevirmeyle gerçekleşeceğini belirterek, “ Bu yıl 4.’sünün yaptığımız Tour of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’na 2015 yılında 65 sporcuyla başladık. 2016 yılında 70, 2017 yılında 83 bugün iftiharla görmekteyiz ki 9 ülkeden 14 takım ve 105 sporcuya ulaştı” diye konuştu. Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ise göreve geldiklerinde ülkede pedal basılmayacak yer bırakmayacaklarını söylediklerini, Mersin Büyükşehir Belediyesinin ise pedal basılmayacak ilçe bırakmayacaklarını kendilerine aktardığını, Mut’un yollarının bisikletçilerin gelişimi için mükemmel olduğunu, ilçesinde bulunmaktan da büyük mutluluğu duyduğunu söyledi. Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz de yaptığı konuşmada ilçenin Alahan, Yerköprü, Kestel ve Sason gibi tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğunu kaydederek, “Binlerce yıllık tarihe sahip Mut ilçesinde uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yapmak bizleri onurlandırdı. Bu tür yarışmaların tanıtıma büyük katkı sunacağını biliyorum. Emeği geçenlere teşekkür eder, sporcularımıza başarılar dilerim" dedi.
Daha sonra yarışmaya katılan sporcular için Karacaoğlan Çınaraltı Parkı önünden Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel , Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu tarafından start verildi.
Mut’tan başlayarak Mersin Soli’de bitecek yarışmanın ikinci etabının 164,4 kilometre uzunlukta en etap olduğu belirtildi.Haber okunma sayısı: 565

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Malatya Ticaret Borsası Başkanına tepki

Mut kayısısının Malatya kayısısı adıyla Mut üreticileri tarafından satıldığını iddia eden Malatya

DYO ile Geçmişten Bugüne ‘Babalar Günü’ Kutlaması

DYO’dan Tüm Babalara Anlamlı Film #BabamDyoki

Corona Virüs Semptomları

Corona Virüs semptomları

"Kadir Şeker Olayı ve Meşru Müdafaa"

İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr.

Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”

Uluslararası Mersin Maratonu 'Herkes Koşar Mersin'e sloganı ile start verdi.

NG, En Sevilen Diziler ve Oyuncuları araştırdı

Çoğumuz yorgun geçen bir günün ardından evimize gidip dinlenmek isteriz. Peki bu dinlenme sürecini nasıl

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MERSİN - HAVA DURUMU

MERSIN