17 Ekim 2019 Perşembe

BİLEREK Mİ,YOKSA?..

                                    BİLEREK Mİ,YOKSA?..

         Dünya değişiyor.

AKP de değişim yerine fokur fokur kaynamaya başladı. Eğer birbirini acımasızca suçlayanlar dilim sürçtü, haddimi aşan bir açıklama yaptım, özür dilerse durum değişir. Cam gibi olduğunu ileri süren Bülent Arınç korkak bir kişiliğe sahip. Her zaman deprem yaratacak çıkışları yapar ama sonrası saman alevi…

Arınç; hükümet sözcüsü, Başbakan yardımcısı, her tür yetkilerle donatılmış biri. Akara B.Ş. B. Başkanı ile ilgili 100’den fazla vurgun dosyasından söz ediyor. Ankara’yı parsel parsel sattığı ile ilgili Gökçek’i suçlamakta.       

         Gökçek Ankara’yı parsel parsel nasıl sattı? Burası Türkiye’nin göbeği. Başkentimiz. Parsellere konanlar kimler? İktidarla göbek bağı olan yandaşlar mı? Kimler?

        Olaylar karşısında önceki Başbakanımız sustu. İçişleri Bakanlarımız sustu. Cumhuriyet Savcılarımız sustu. Susmak istemeyen bağımsızlığa, özgürlüğe susamış asker sivil kim varsa mapus damlarına…

        Aradan yıllar geçti. Pek çok ocaklara ateş düştü. Nice onurlu, dürüst insanlarımızı kaybettik. Analar, babalar kaybettikleri canlarla yas tutarlarken Cumhur Başkanımız ‘KANDIRILDIKLARINI’ söylemez mi, ne tuhaf değil mi?

        Sorunların kökeni çok derinlerde. İlişkiler öylesine kök salmış ki; sağcı, solcu, merkezci, ergenekoncu ve balyozcu… Birbirine girmiş, ayırmak mümkün değil. Yasadışı bir talan, ucundan tutulmaya görsün ucu en tepeye kadar uzanıyor. Onun için yapılan soruşturmalar sonuçlanmadan raflarda tozlanmaya bırakılıyor.

      12 yıldır birlikte yaşayanlar, her istediklerini alanlar, verenler; güç paylaşımında anlaşamayınca fırtına koptu. Sadece Ankara değil, Akdeniz de, Ege’de onlarca adamız, satılmış ya da kıyak çekilmiş. Üniter yapımız bozulmuş, tek bayraklı ülke olmaktan çıkmak üzereyiz. Bölünme provaları yapılıyor ama kılımız kıpırdamıyor. Son torbadaki iç güvenlik yasasıyla iyice sindirildik. Ağaçta dal

hışıldasa ödümüz kopuyor. Ulus olarak yaptıklarımız bizlere yakışmıyor ama neyse.

        Dua mı etmek gerekir bilmiyorum. Başlangıçta söyledim; iktidar sözcüsü korkak, söylediklerini inkar edebilir diye. Kurşunun adres sormadığı gibi,ülkeyi nasıl parsellediklerini söyledi bir kere. Korkma; (hiçbir şey eskisi gibi olmayacak)  diyen sizsiniz. Sözlerinin arkasında olduğunu lütfen söyle ve rahatla. Vurgun dosyalarını açmak için 8 Haziran’ı bekleme.

      Giderayak her şeyi apaçık, dobra dobra anlat ki gözlerimizde büyü… Enflasyonu kağıt üzerinde düşürdük, yandaşlarımızın zenginliklerine zenginlik kattık. Terör odağı IŞİD’i destekledik. Ne kadar örtmeye çalışsak da işsizlik kangren oldu iktidarımızda. Üretime değil tüketime ağırlık verdik. Dolu aldığımız hazineyi kuruttuk. Millet yemeye ekmek bulamazken (BİRİLERİ SARAYINDA)saltanat sürüyor.

100 kat arttırılan ödenekten de utandığını söyle.

     Yolsuzlukla savaşmaktan geri adım atma gözlerimiz ve gönlümüzde büyü…

 

* Yazarların yazılarının her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.(MutGüncel)     


03 Nisan 2015 Cuma 09:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Mut'ta Etil alkol yakalandı

Mut, Adana ve Silifke ilçesinde düzenlenen operasyonlarda etil alkol ele geçirildi.

Vali Su'dan, Mut OSB'ye inceleme

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mut Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alanında incelemelerde bulundu.

Mut'ta traktör kazası 1 ölü, 8 yaralı

Kaza, Mut'a bağlı Aşağıköselerli Mahallesi Kalecik mevkisinde meydana geldi.

Mut Kayısı Hasat Şenliği

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kayısı Hasat Şenliği düzenlendi.

Cumhur İttifakı'ndan Mut'ta seçim çalışmaları

AK Parti Genel Başkan Yarımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan , AK Parti Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz

CHP'li Kuyucuoğlu'ndan Kocamaz'la ilgili açıklama

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Serdal Kuyucuoğlu,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MERSİN - HAVA DURUMU

MERSIN